Česky | English

Rok 2018 – budoucnost

Autor: Mgr. Helena Hubatková Selucká
Číslo: roč. 4, č. 1/2018
Rubrika: Editorial
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Milí čtenáři,
jménem redakce doufáme, že prožíváte klidný, zdravý a odvážný rok 2018. Rok s osmičkou, jak to vypadá, bude z velké části rokem plným ohlížení se do minulosti k významným milníkům s osmičkou na konci. 

Proto se my v prvním čísle roku 2018 navzdory současnému trendu obracíme k tomuto roku a možným výhledům do budoucnosti. V rubrice Objevujeme se podíváme společně s knihovnami v Brně, Olomouci, Jihlavě a Třinci do organizace knihovního fondu pro děti a mládež. V rubrice Učíme se nám Vojtěch Bílek představí seminář o architektuře knihoven a zprostředkuje nám tipy, jak uzpůsobit knihovní prostory mladým, již jsou stále početnější skupinou v knihovnách.

S vidinou budoucnosti nesmí chybět webové aplikace v rubrice Impulsy na webu nebo deskové hry s literárním základem v rubrice Inspirujeme se. Ke kávě jsme tentokrát pozvali dvě výrazné osobnosti, které pomyslně spojuje významná událost v jejich životech – získání ocenění v roce 2017 v jejich oboru práce. Jedna jej získala v oblasti knihovnictví – Linda Jansová, druhá v oblasti pedagogické – Jana Kopecká. Obě oceněné, obě výjimečné, obě byste chtěli mít ve své knihovně. V Pře(d)kládáme se tentokrát zaměříme na polskou literaturu pro děti a mládež.

Přejeme vám více než dost čtení v roce s osmičkou na konci.

Helena Hubatková Selucká
Redakce časopisu IMPULSY

 

Citace

HUBATKOVÁ SELUCKÁ, Helena. Rok 2018 – budoucnost. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 4, č. 1/2018 [cit. 2018-03-06]. 

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/2018-budoucnost.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku