Česky | English

A jako Antarktida / Pohled z druhé strany

Autor: Mgr. Kristýna Havlová
Číslo: roč. 5, č. 2-5/2019
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

O knize

  • Autor: David Böhm

Antarktida je světadíl i oblast kolem jižního zemského pólu. Patří všem, nesmí se zde těžit nerostné bohatství ani probíhat jakákoli vojenská aktivita. Jedná se o nadnárodní území určené pouze pro mírové a vědecké účely. Je to kontinent, který nebyl nikdy trvale osídlen lidmi, protože na té velké bílé ploše dole na zeměkouli se zkrátka dlouhodobě žít nedá. Ale opravdu je dole? Vůči čemu a komu? 

Kniha Davida Böhma, autora skvělé Hlavy v hlavě nebo knihy Ticho hrocha, vybízí čtenáře k hledání nových úhlů pohledu. Co je pro jednoho nahoře, může být pro druhého dole, co je daleko, může být pro jiné blízko. Na Zemi už není mnoho míst, které by člověk neprozkoumal, my však nesmíme dopustit, aby nám svět zevšedněl. Zkusme ho i díky knize A jako Antarktida objevovat znovu a znovu, nejlépe tak, aby po nás nezůstala jen ekologická katastrofa.

Zdroj:

BÖHM, David. A jako Antarktida: pohled z druhé strany. 1. české vydání. V Praze: Labyrint: Raketa, 2019. 74 stran (některé rozkládací). ISBN 978-80-86803-56-2.

 

 

HAVLOVÁ, Kristýna. A jako Antarktida / Pohled z druhé strany. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 5, č. 2-5/2019 [cit. 2020-01-20].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/a-jako-antarktida-pohled-z-druhe-strany.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku