Česky | English

Kronika bolševismu

Autor: Vojtěch Bílek
Číslo: roč. 4, č. 2/2018
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Komiksový příběh: Jak to bylo doopravdy se slavnou VŘSR

  • Autor: Zdeněk Ležák
  • Ilustrace: Jakub Dušek

O knize

https://www.obalkyknih.cz/file/cover/1776365/mediumPodívejte se pod drobnohledem na počátky komunistické ideologie, na bolševickou revoluci a na život Vladimira Iljiče Lenina. Kniha je rozdělená na dvě části. V té první se seznámíte se základními pojmy marxismu-leninismu: proletariát, revoluce, buržoazie apod. Čtenářovu pozornost si určitě také zaslouží téma občanské války, o níž se v hodinách dějepisu tolik nemluví a která propukla mezi zastánci carské vlády (Bělogvardějci) a bolševickou armádou (Rudogvardějci). Druhá polovina knihy pak nabízí komiksové zpracování života V. I. Lenina a jeho cesty k moci. Nutno podotknout, že autor s humorem rozhodně nešetří. Nejedná se o jediný komiks z tvorby Zdeňka Ležáka, jde o autora již zkušeného, což se odráží také ve vysoké kvalitě celé knihy.

Ukázka


Zdroj

LEŽÁK, Zdeněk. Kronika bolševismu: komiksový příběh: jak to bylo doopravdy se slavnou VŘSR. Ilustroval Jakub Dušek. V Brně: Edika, 2017. ISBN 978-80-266-1172-1.


Citace

BÍLEK, Vojtěch. Kronika bolševismu. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 4, č. 2/2018 [cit. 2018-06-26].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/bolsevismus.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku