Česky | English

Čekání na vlka

Autor: Helena Chábová DiS.
Číslo: roč. 7, č. 3/2021
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

ČEKÁNÍ NA VLKA

Autor: Sandra Dieckmann

O KNIZE

Liška a vlk jsou kamarádi, kteří spolu rádi tráví spoustu času. Prožívají mnohá dobrodružství, běhají po loukách a horách, rádi si povídají a v noci sledují hvězdy. Jednoho dne opět věnují čas dovádění a všechno završí právě pozorováním hvězdné oblohy. Tehdy se Vlk Lišce svěří, že další den se i on stane jednou z hvězd. Jeho čas na Zemi je naplněn. Liška je zmatená a zprvu nerozumí tomu, co se má stát. Místo toho je zaskočená, když dobrý kamarád nedorazí a pokusí se ho najít. Během hledání a volání Vlka jí postupně dochází, že se už společně nikdy neuvidí. Lišku zaplaví hluboký smutek, v průběhu kterého si přemítá krásné vzpomínky na přátelství a pochopí, že přítomnost Vlka už nikdy nic nenahradí, ovšem právě vzpomínky zůstanou v jejím srdci navěky.

VYUŽÍTÍ KNIHY

Kniha je velice citlivě napsaná a nádherně ilustrovaná. Bolest, ztráta, ale i láska a vzpomínky nejsou popsány jen slovy, ale vystupují z knihy i po vizuální stránce, takže je vše pochopitelné i pro malé děti. Je vcelku jasné, komu lze knihu doporučit a v jakých situacích si ji dospělí čtenáři mohou žádat. Myslím ale, že by mohla být součástí i vzdělávacích programů pro děti, ve kterých je žádoucí přesah – kamarádství, vzpomínky a ztráta.

Vhodné pro čtenáře od 4 let.

ZDROJ

DIECKMANN, Sandra. Čekání na vlka. V českém jazyce první vydání. Praha: Práh, 2021. 25 nečíslovaných stran. ISBN: 978-80-7252-901-8

CHÁBOVÁ, Helena. Čekání na vlka. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. 2021, roč. 7, č. 3 [cit. 2021-11-23].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/cekani-na-vlkac32021.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku