Česky | English

Každý bulí nad cibulí

Autor: Mgr. Pavlína Lišovská
Číslo: roč. 3, č. 4/2017
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

O knize

Kvalitní a hlavně hravé poezie pro starší děti není vydáváno zase tak mnoho. Básně pro tuto cílovou skupinu jsou pro mnoho lidí (čtenářů i spisovatelů) nezřídka kamenem úrazu. Co nabídnout, aby to bylo zároveň milé a přitom ještě pořád hodnotné? Sbírka Každý bulí nad cibulí opravdu dovede někdy „rozbulet“, ale spíše smíchy. Veselá nálada čiší z každé básně, fantazie jede na plné obrátky a vtipné rozuzlení každé básně dostane čtenáře do kolen.

V básních se objeví snad vše, na co si jen člověk vzpomene – od žehličky přes prales, kafemlýnek, lekavou babičku (to je mimochodem excelentní báseň, tu si určitě přečtěte, až budete mít knihu v ruce!) a mnohé další. Tematika poezie se rozšířila o verše věnované kulinářství, atletice, alergii, ale i úhořím snům.

Napsat chytlavou a oslovující sbírku básní pro děti není jednoduché; ačkoliv by se to nemuselo zdát, děti jsou často náročnějšími čtenáři než dospělí, protože je jen tak něco neosloví. Jsem si ale téměř stoprocentně jistá, že tímto vypointovaným souborem nikdo přešlap neudělá. A hledání smyslu slovních hříček a skrytých významů mezi jednotlivými řádky se stane osvěžením nejedné besedy věnované poezii.      

Ukázka

 

Zdroj

STARÁ, Ester. Každý bulí nad cibulí. Vydání první. V Praze: Paseka, 2017. 75 stran. ISBN 978-80-7432-791-9.

 

Citace

LIŠOVSKÁ, Pavlína. Každý bulí nad cibulí. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 3, č. 4/2017 [cit. 2017-12-06].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/cibule.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku