Česky | English

Divoké zvíře: první pomoc při zvládání hněvu u dětí s Aspergerovým syndromem

  • Autor: K.I. Al-Ghani

O knize 

Tomáš je milý kluk, jen občas trochu nerozumí světu. A když je toho na něj moc, probudí se v něm vztek jako divoké, nespoutané zvíře s malýma, malinkýma očima, ještě menšíma ušima, zato s obrovskou křičící pusou, plnou spousty kousajících zubů. Zvíře ho někdy úplně ovládne a on pak taky křičí a ubližuje ostatním. Naštěstí lze ono divoké zvíře zkrotit.

Kniha představuje jednu z funkčních technik tišení hněvu především u dětí s  Aspergrovým syndromem. Díky depersonifikaci hněvu jako divokého zvířete pomáhá lidem uvědomit si, že „já-dítě“ se nerovná „já-hněv“. Díky tomuto přístupu mají děti větší motivaci s pocity hněvu pracovat a umožňuje jim i jejich blízkým žít šťastnější život.

Ukázka


Zdroj

AL-GHANI, K. I. Divoké zvíře: první pomoc při zvládání hněvu u dětí s Aspergerovým syndromem. Ilustroval Haitham AL-GHANI. Brno: Edika, 2014. ISBN 9788026605423.

 

Citace

KARPECKÁ, Markéta. Divoké zvíře: první pomoc při zvládání hněvu u dětí s Aspergerovým syndromem. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 4, č. 4-5/2018 [cit. 2018-02-01].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/divoke-zvire.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku