Česky | English

Editorial

Autor: Bc. Iveta Cehelská
Číslo: roč. 6, č. 2/2020
Rubrika: Editorial
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Milí čtenáři a příznivci našeho online časopisu Impulsy!

Pomalu se kolem nás zase probouzí život, opět jsme zasedli na svá pracovní místa a vše se rozjíždí tak, jak jsme zvyklí. Knihovny zůstaly dlouhou dobu veřejnosti uzavřeny, mnozí si mysleli, že to znamená, že se v nich nic neděje. Opak byl ale pravdou! Třeba my se pilně připravovali na vydaní zbrusu nového čísla, které se nese teď na jaře přímo v duhovém stylu.

Impulsy budou v letošním roce zaměřeny vyloženě tematicky a každé číslo představí určitým způsobem zaměřenou literaturu pro děti a mládež. Tématem tohoto čísla je literatura LGBT+. Téma v dnešní době hodně skloňované. Téma i v dnešní době stále hodně ožehavé.

Každopádně, kdo pracuje v knihovně, tak ví, že knihy s touto tematikou jsou nejen u mladých velice žádané a mají v knižní produkci velké zastoupení. Ale víme vůbec, o čem takovéto knihy jsou? Jak se takové knihy píšou? Dokážeme říct k této tematice něco bližšího? Dokážeme takové knihy doporučit?

V našem čísle najdete odpovědi na to, co hledáte.

Krásně barevné čtení!
Iveta Cehelská
Šéfredaktorka online časopisu Impulsy 

CEHELSKÁ, Iveta. Editorial. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. 2020, roč. 6, č. 2 [cit. 2020-05-19].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/editorial-2-2020.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku