Česky | English

Teenageři v knihovnách

Autor: Mgr. Helena Hubatková Selucká
Číslo: roč. 2, č. 3/2016
Rubrika: Editorial
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Představujeme vám třetí číslo časopisu IMPULSY, které je oproti minulému věnované opačné věkové skupině uživatelů dětských oddělení – a to mládeži. I zde se jedná o skupinu, se kterou není jednoduché pracovat a jíž se někteří knihovníci a knihovnice vyhýbají.

Cílem tohoto čísla je přiblížit čtenářům „tipy a triky“, jimiž je možné tuto skupinu zaujmout. Nebude určitě překvapením, že k většině z nich je potřeba připojení k internetu. Některé příspěvky jsou ale důkazem, že i fantazie bez internetu může být klíčem k oslovení cílové skupiny teenagerů. Proto i když nemáte knihovnu plnou technologických vychytávek, není nic ztraceno. I fond knihovny zaměřený na mladé či zajímavě zaměřené akce mohou být vodítkem. Čerpejte z rubriky Inspirujeme se. V nové rubrice Pře(d)kládáme, již jsme otevřeli v minulém čísle a která je zaměřena na zajímavé tituly zahraniční literatury, se tentokrát doc. Šubrtová zaměří na francouzskou literaturu pro děti a mládež.

Novinkou je rubrika Impulsy u kávy. Připraveny pro vás budou rozhovory se zajímavými osobnostmi o jejich pohledu na práci i na svět. Pro první rozhovory jsme oslovili účastníky knihovnické přehlídky OKNA a její porotce. To, že je účast na přehlídce opravdovým zážitkem, čiší ze všech odpovědí. Zkrátka si stačí vybrat ze spousty zajímavého čtení o čtenářích i čtenářství, ke kávě, doma i v knihovnách.

Za redakci časopisu IMPULSY
Helena Hubatková Selucká


HUBATKOVÁ SELUCKÁ, Helena. Teenageři v knihovnách. Impulsy: Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 2, č. 3/2016 [cit. 2016-06-27]. 

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/editorial-cerven.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku