Česky | English

Impulsy pro malé a ještě menší v knihovnách

Autor: Mgr. Helena Hubatková Selucká
Číslo: roč. 2, č. 2/2016
Rubrika: Editorial
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

První IMPULSY roku 2016 se snažily zmapovat oceněné knihy roku 2015 a nepůjčovanější tituly v knihovnách. Ale pravdou je, že už prvního ledna byly oba články minulostí. Začala se psát nová statistika a poroty oceňující autory a knihy za uplynulý rok již pilně pracovaly na výběru toho opravdu nejlepšího, co u nás v roce 2015 vyšlo.

Nové číslo přináší témata související s kojenci, batolaty a předškoláky. Zaměřili jsme se na nabídku kulturních a vzdělávacích aktivit pro tuto cílovou skupinu, na zajímavé a inspirativní weby pro práci s dětmi tohoto věku a představení projektu Ostrov objevů, který je také zajímavou inspirací, byť mimo knihovny. Z pohledu akvizice vás chceme upoutat názory maminky, učitelky MŠ a čtenářky knihovny na vybírání knih pro její děti.

V rubrice Učíme se najdete článek z konference o literatuře pro děti a mládež v Liberci a semináře Knihovny v médiích v Hodoníně. Těšit se můžete také na novou rubriku – Pře(d)kládáme, kde vám bude představena současná španělská literatura pro děti a mládež.

Zkrátka si stačí vybrat ze spousty zajímavého čtení o čtenářích i čtenářství, ke kávě, doma i v knihovnách.

Za redakci časopisu IMPULSY
Helena Hubatková Selucká

HUBATKOVÁ SELUCKÁ, Helena. Editorial. Impulsy:  Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 2, č. 2/2016 [cit. 2016-05-11]. 

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/editorial-kveten.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku