Česky | English

Terapie v knihovnách

Autor: Mgr. Helena Hubatková Selucká
Číslo: roč. 2, č. 4/2016
Rubrika: Editorial
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Otevírá se před vámi čtvrté letošní číslo časopisu Impulsy. Prázdniny skončily a v knihovnách byly již se začátkem školního roku a tou dobou blížícím se Týdnem knihoven skoro zapomenuty. Letní skončily, sláva těm blížícím se vánočním.

I knihovnice a knihovníci dětských oddělení touží po oddechu, který jim nabízí právě prázdniny. Co ale dělat po zbytek roku? Jak si odpočinout a jak nabídnout odpočinek všem dalším, kteří jej právě potřebují? Kde hledat inspiraci? Nabízí se jednoznačná „knihovnická“ odpověď: v knihách. Ale ty samy o sobě stačit nemusí. Proto jsme věnovali čtvrté číslo časopisu Impulsy tématu „terapie“ – knihou, hudbou, uměním.

Přečíst si můžete inspiraci kolegyň, které se terapiím v knihovnách věnují – inspirovat se lze nabídkou knih na portálu Bibliohelp nebo se zaměřit na literárně-vědní pohled na téma handicapu v literatuře aj. V rubrice Učíme se se vydáme do Brna na červnový seminář Chceme dětem číst 8 aneb Svět dětí v literatuře pro děti a mládež a do červencové Chrudimi na Setkání s loutkou. A Pře(d)kládat tentokrát budeme slovenskou literaturu pro děti a mládež. A koho jsme pozvali na kávu? Františka Havlůje, člověka mnoha profesí, ale pro dětskou literaturu osobu zásadní – nakladatele a redaktora nakladatelství Běžíliška (jejich knihy získaly již některá hodnotná ocenění: Litera pro děti a mládež 2016, Zlatá stuha 2016, Nejlepší knihy dětem...).

Příjemné terapeutické čtení.

Za redakci časopisu IMPULSY
Helena Hubatková Selucká

Citace

HUBATKOVÁ SELUCKÁ, Helena. Terapie v knihovnách. Impulsy: Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 2, č. 4/2016 [cit. 2016-10-26]. 

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/editorial-rijen.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku