Česky | English

Editorial

Autor: Mgr. Pavlína Lišovská
Číslo: roč. 7, č. 3/2021
Rubrika: Editorial
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Milí příznivci časopisu Impulsy,

podzimní období letošního roku přineslo opět mnoho překotných změn, ale přesto se v něm vyskytlo nemálo důvodů k radosti. V rámci každoročního udílení ocenění Knihovna roku a Kamarádka knihovna byly oceněny ty knihovny, které jsou svými aktivitami, způsobem vzniku, udržováním a podporováním komunity v jejich obci či pojetím služeb inspirativním příkladem. Svou dobrou praxi popsaly Knihovny roku z Číměře a ze Statenic a Kamarádky knihovny z Dvora Králové nad Labem a z Rožnova pod Radhoštěm.

Celé toto číslo je na příklady dobré praxe zaměřeno a je určeno nejen knihovníkům-nováčkům, ale také knihovníkům zkušenějším, kteří pátrají po zajímavých aktivitách, jež by mohli ve svých knihovnách zrealizovat, proto mezi články najdete i dva zaměřené na nejrůznější projekty na podporu dětského čtenářství na celostátní úrovni, které pro vás vybraly Kristýna Havlová a Pavlína Lišovská. Nechybí ani několik tipů na knihy se zajímavými tématy či zpracováním, jež pro vás připravila Helena Chábová, nebo na podnětné vzdělávací a odborné semináře s tematikou knihovnictví pro děti a mládež, kam stojí za to vyrazit za vzděláváním a inspirativními přednášejícími – výběr z nich přichystala Pavlína Lišovská. V neposlední řadě tu najdete i referenci na jeden z těchto seminářů z pohledu účastnice Jiřiny Vozdecké, která se zaměřila na dvoudenní akci Mladí v hledí knihovny.

Pohodové čtení a hlavně pevné zdraví přeje za redakci časopisu Impulsy

Pavlína Lišovská

redaktorka

LIŠOVSKÁ, Pavlína. Fenomény v literatuře pro děti a mládež. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. 2021, roč. 7, č. 3 [cit. 2021-11-23]

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/editorialc32021.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku