Česky | English

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!!

Autor: Vojtěch Bílek
Číslo: roč. 4, č. 2/2018
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

O knize

https://www.obalkyknih.cz/file/cover/1776365/mediumFake News, dezinformace a propaganda se dnes staly běžnou součástí mediálních sdělení. Každý druhý se ohání těmito cizími pojmy a člověku jde z toho hlava kolem. Naštěstí pro nás se studenti Masarykovy univerzity spolu s jejich kantory rozhodli, že nám poradí, jak se v těch všech pojmech neztratit. A tak před námi leží Nejlepší kniha o fake news, která nám ukáže, že celá historie lidstva je prostoupená dezinformacemi, že propaganda vzkvétala už za Alexandra Velikého a že nechyběla ani za druhé světové války. Dozvíme se rovněž o jejím dělení a o tom, že ne vždy byl tento pojem chápán negativně. Kniha je nadupaná zajímavými informacemi a vede čtenáře ke kritickému myšlení, jehož není při konzumaci mediálních sdělení nikdy dost.  

Ukázka


Zdroj

GREGOR, Miloš. Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!!. Brno: CPress, 2018. ISBN 978-80-264-1805-4.


Citace

BÍLEK, Vojtěch. Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!!. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 4, č. 2/2018 [cit. 2018-06-26].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/fakenews.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku