Česky | English

Jak vznikl film

Autor: Mgr. Šárka Večeřová
Číslo: roč. 4, č. 2/2018
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

https://www.obalkyknih.cz/file/cover/1776365/mediumVýlet do světa filmové archeologie pro malé i velké

  • Autor: Tereza Cz. Dvořáková a František Týmal
  • Ilustrace: Nikkarin

O knize

Výlet do světa filmové archeologie pro malé i velké, jak zní podtitul této knihy, prezentuje počátky filmu v časovém horizontu renesančních vynálezů Leonarda da Vinciho a prvního celovečerního animovaného filmu na světě Lotte Reinigerové z roku 1926. Historie je zde podána v nutné zkratce (vzhledem k doporučenému věku čtenářů), ale i tak předkládá řadu zajímavých událostí a jmen, jež podtrhují vkusné a zábavné komiksové ilustrace. Zvláštní pozornost je věnována 18. a 19. století, době nejvýznamnějších vynálezů, bez nichž bychom se dnes s přáteli a rodinou nebavili v kině, u televize nebo počítače. Malí i velcí čtenáři určitě ocení interaktivní část knihy s názvem Experimenty. Za pomoci běžně dostupných věcí lze vytvořit např. Thaumatrop, Zoetrop, Laternu magicu atd. A že vám tyto cizí názvy nic neříkají? Věřte, že po přečtení této knihy se do výroby pohyblivých optických „hraček“ pustíte se zájmem a radostí.

Jak pracovat s knihou

Kniha skvěle navazuje na edukační programy zaměřené na mediální vzdělávání.

Ukázka


Zdroj

CZESANY DVOŘÁKOVÁ, Tereza. Jak vznikl film: výlet do světa filmové archeologie pro malé i velké. Vydání první. Praha: Argo, 2017. 63 stran. ISBN 978-80-257-2281-7.


Citace

VEČEŘOVÁ, Šárka. Jak vznikl film. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 4, č. 2/2018 [cit. 2018-06-26].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/film.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku