Česky | English

Havran nezbeda – Nele Moostová

Autor: Mgr. Jana Máčalová DiS.
Číslo: roč. 3, č. 1/2017
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Pravidla slušného chování by mělo znát každé dítě. Mnoho knihoven má v nabídce zařazen program, jenž se těmito pravidly zabývá. Učí na něm děti, jak se chovat ve škole, v dopravním prostředku, při návštěvě příbuzných apod. Určitě je skvělé, když program propojíme s příběhem některého z knižních hrdinů. Jedním takovým hrdinou, který moc slušného chování nepobral, je Havran Nezbeda. Když se s ním zvířátka v lese přestanou bavit, protože se neumí ve společnosti pěkně chovat, rozhodne se, že se v pravidlech slušného chování zkusí pocvičit. Zvířátka mu s tímto úkolem pomáhají a na konci knihy Nezbeda ukáže na narozeninové oslavě, že se z něho stal opravdu slušně vychovaný havran.

Besedy o slušném chování lze zařadit do vzdělávacích oblastí Jazyk a jazyková komunikace, Člověk s jeho svět a také se dotýká průřezového tématu Osobnostní a sociální výchova.

Ukázka z knihy

Zdroj

MOOSTOVÁ, Nele. Havran nezbeda – Je těžké nezlobit . 1. vyd. Praha: Fragment, 2016. nestr. ISBN 978-80-253-2994-8.


Citace

POLÁKOVÁ, Jana.  Havran nezbeda – Nele Moostová. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 3, č. 1/2017 [cit. 2017-3-17].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/havran-nezbeda.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku