Česky | English

Hele, život! Po stopách živých organismů všude kolem nás

Autor: Mgr. Kristýna Havlová
Číslo: roč. 7, č. 1/2021
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

O knize

  • Autor: Mike Barfield

Všude je rušno, na pouštích, pod vodou, v lese i v našem těle. Nevěříte? Vydejte se společně s detektivem Šerlokem Houbelesem za tajemstvím života na Zemi a identita malých i velkých obyvatel naší planety vám nezůstane skryta. Seznámíte se s celou řadou prapodivných organismů od těch nejmenších bakterií přes prvoky, rostliny, až k samotnému „pánu tvorstva“. Pestrobarevný průvodce plný ilustrací, komiksových příběhů, pokusů i zajímavostí je určen mladým vědcům od sedmi let, ale na své si jistě přijdou i dospělí čtenáři. Věděli jste, že škytavka je památkou na naše obojživelné předky? Nebo že růžová část v koutku lidského oka je vlastně zbytkem dalšího očního víčka, díky kterému mají ptáci a plazi oči stále vlhké? Šerlok Houbeles se nám poprvé představil v knize Atom v kupce sena, kde se svými kamarády pátral po tajemstvích chemických prvků, takže pokud byste se chtěli dozvědět více i o tomto fenoménu, jistě vás počin o 118 podezřelých z periodické tabulky potěší, stejně jako pátrání po stopách života.

Zdroj

BARFIELD, Mike. Hele, život! : po stopách živých organismů všude kolem nás. Vydání první. Praha: Euromedia Group, 2021. 63 stran. Pikola. ISBN 978-80-242-7052-4.

 

HAVLOVÁ, Kristýna. Hele, život! Po stopách živých organismů všude kolem nás. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. 2021, roč. 7, č. 1 [cit. 2021-05-26].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/hele-zivot.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku