Česky | English

Po hlavě

Autor: Martina Hradilová
Číslo: roč. 2, č. 3/2016
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/1530/po-hlave-1530.jpgNaše knihovna má tuto knihu zahrnutou v sekci pro děti a mládež ve skupině M/III. Jako spousta jiných knih je asi na zvážení každé knihovny, zda by titul zařadila do čtení ještě pro mládež a dospívající, nebo už pro dospělé. Protože ale máme zřízenou skupinu M/III a často se k ní řadí tituly ze série „young adult“, zahrnuli jsme sem právě i tuto knížku. Hrdinou knihy je šestnáctiletý teenager, který je z čista jasna konfrontován se životem tím, že jeho mladá přítelkyně otěhotní. Přestože – díky autorovi – se v knize dají najít pasáže úsměvné a humorné, téma samotné až tak úsměvné není.

Pevně věřím tomu, že pro mládež obecně a tím spíš třeba pro mladé kluky ve věku knižního hrdiny by kniha mohla být nejen poutavým, ale také poučným příběhem. Přesto, že mladí lidé ono „riziko“ většinou nevidí – nebo ho možná nechtějí vidět, je prima, když i oni jsou vtaženi do příběhu, který jim nabízí životní situace, v níž by se sami jednou mohli ocitnout, aniž si to většinou uvědomují.

HORNBY, Nick. Po hlavě. Praha: BB art, 2008. ISBN 978-80-7381-343-7.

HRADILOVÁ, Martina. Po hlavě. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 2, č. 3/2016 [cit. 2016-06-27].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/hlava.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku