Česky | English

Hravě proti nudě!

Autor: Mgr. Kristýna Havlová
Číslo: roč. 6, č. 1/2020
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:
 • Vědomostní online hra zdarma, dostupná v prohlížeči i jako mobilní aplikace, to je Dobyvatel. Své znalosti si otestujete v celé řadě disciplín od historie přes vědu až po sport. Můžete hrát sami proti počítači nebo náhodným spoluhráčům, ale také proti přátelům. Stačí se jen zaregistrovat.
  https://dobyvatel.cz/
 • Patříte k fanouškům legendární televizní soutěže Kolotoč s Pavlem Poulíčkem? Tak zkuste Horolezce – multiplayerovou hru, která funguje trochu na principu „Šibenice“. Vaším úkolem je postupně po písmenech odhalit skrytý citát a dosáhnout tak jako první vrcholu hory. 
  https://www.duelovky.cz/horolezci
 • Zeměpisné znalosti si můžete procvičit i navzdory zavřeným hranicím. Slepými mapami a tematickými kvízy se internetové vody jenom hemží. Mezi oblíbené online hry pro více hráčů patří například  GeoScents, stačí zadat přezdívku, vybrat si barvu a pak mířit lépe než spoluhráči. Schválně, v jaké části Německa se nachází Stuttgart?
  http://geoscents.net/
 • Téměř milion vědomostních i zábavných kvízů najdete na adrese Sporcle.com. Tato bezesporu nejobsáhlejší kvízová stránka na světě nabízí zábavné testy ke každému představitelnému okruhu (zeměpis, historie, sport, hudba, osobnosti, filmy a mnohem víc). Kvízy zde můžete hrát i tvořit. Přestože je většina her v angličtině, pokud zadáte do vyhledávače hesla „Czech“ nebo „Czechia“, stránky vám nabídnou i několik kvízů s českou tematikou.
  https://www.sporcle.com/
 • Board Game Arena (BGA) je online platforma pro deskové hry, kde si můžete zdarma zahrát bezmála 200 oblíbených her proti lidem z celého světa.  Pokud byste čekali klasické piškvorky nebo solitaire, budete zklamaní, BGA totiž nabízí takové tituly jako Carcassonne, 7 divů světa, 6 bere nebo Takenoko. Můžete hrát sami nebo s přáteli, v reálném čase či v tahovém režimu, stačí se jen zaregistrovat.
  https://boardgamearena.com/
 • Co má společného Staroměstské náměstí, slavný Beatles přechod na Abbey Road nebo výběh surikat na Miami? Online kameru! Díky stránce Earthcam se můžete podívat, jak to právě v tuto chvíli vypadá na druhé straně zeměkoule, aniž byste porušili pravidla karantény.
  https://www.earthcam.com/
 • Nemusíte mít hudební vzdělání ani ovládat hru na hudební nástroj, přesto budete schopní improvizovat jako zkušení muzikanti. K radosti vám stačí webová aplikace Plink. K dispozici máte hned několik hudebních nástrojů, které najdete pod jednotlivými barevnými čtverečky. Po vstupu do aplikace budete vydávat zvuk podle toho, kam pohnete myší. Aplikace je volně dostupná všem, můžete se tak na jamování domluvit s přáteli, hrát sami nebo čekat, jestli se k vám někdo náhodou nepřidá.
  http://plink.in/

 

HAVLOVÁ, Kristýna. Hravě proti nudě!. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 6, č. 1/2020 [cit. 2020-03-24].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/hrave-proti-nude.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku