Česky | English

Sdílíme iSEN

Technologie. Velká otázka a téma do českých knihoven. Velké téma do škol, ale i do rodin. A obrovské téma pro vzdělávání a život dětí (lidí) se specifickými potřebami.

O projektu

Od roku 2011 se odvíjí příběh komunity rodičů, pedagogů, terapeutů a všech ostatních, kteří sdílejí informace o tom, jak pomocí těchto zařízení pracovat s dětmi se speciálními potřebami.

i – jako první písmenko všech Apple produktů, SEN jako možnost splnit si náš sen, ale také Special Educational Needs – speciální vzdělávací potřeby.[1]

Komunita a její potřeby však ukázala, že projekt a vše, co z něj vzešlo (akreditované kurzy, sdílené prostředí, inovace aj.), nemusí nutně sloužit jen pro potřeby lidí se specifickými potřebami. Tablety a další technologie jsou budoucností všech oblastí, a tudíž může iSEN pomáhat i nám v knihovnách.

iSEN – úvodní stránka

Jak to funguje?

Abyste mohli využívat vše, co iSEN nabízí, je nutné se nejdříve bezplatně zaregistrovat. Poté si doporučuji projít záložku Jak začít , kde jsou vysvětleny základní pojmy a postupy – např. co je to iPad a co je nutné vědět, abychom ho mohli začít používat např. ve výuce, tipy na aplikace a jak je získat apod. A pak už se stačí jen ponořit do záložek Aplikace či Články a nechat se strhnout úžasným světem, jenž pomáhá.

Záložka Články

V první záložce najdete roztříděné aplikace např. podle toho, zdali jsou v češtině, aplikace pro všeobecný rozvoj, aplikace pro řečový rozvoj a jiné (vyhledávat se dá ale i pomocí tagů). Vše je také přehledně přístupné přes Pinterest. V další záložce najdete nepřeberné množství inspirace pro práci, a to nejen z technologického hlediska, ale i z hlediska obsahového (např. Svatováclavské tvoření, Egyptské dílny a komiksování). Články jsou rozděleny do rubrik: Všeobecný rozvoj, Komunikace, Školní předměty, Speciální potřeby, Inspirace, Praxe, Kreativita, Komunita a Média).

Zdroje[1] ŘÍHOVÁ, Lenka. Co je iSEN? In: Sdílíme iSEN [online]. c2017 [cit. 21. 12. 2017]. Dostupné z: <http://www.i-sen.cz/onas >.


Citace

HUBATKOVÁ SELUCKÁ, Helena.  Sdílíme iSEN. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 4, č. 1/2018 [cit. 2018-03-06].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/isen.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku