Česky | English

Knihovna jako brána k integraci cizinců v EU

Autor: Mgr. Olga Čejková
Číslo: roč. 7, č. 4/2021
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

AUTOŘI KNIHY

Lea Špačková, Jitka Štefková

O KNIZE

Knihovny jako kulturně vzdělávací instituce mají možnost vytvářet podmínky pro setkávání cizinců i majority – mohou sloužit jako komunitní centra vedoucí k integraci cizinců a prezentaci jejich svébytné kultury. Jednotlivé příspěvky čerpají ze zkušeností českých (Praha, Brno, Třebíč, Liberec, Vsetín) i zahraničních knihoven (Dánsko, Polsko, Německo, Nizozemí).

 VYUŽITÍ KNIHY

Ačkoli se jde o starší publikaci, jedná se o první ucelený výstup na českém knižním trhu, který se podrobně zabývá integračním potenciálem knihoven. Ukazuje se také, že je toto téma v českém knihovnictví již etablované a otevřené poměrně dlouho. Knihovníci ocení řadu příkladů z ČR i zahraničí, z nichž jsou mnohé stále inspirativní. Užitečná může být také kapitola s návody k realizaci integračních aktivit. Ačkoli je kniha již dávno rozebraná, je stále součástí fondu řady knihoven.

ŠPAČKOVÁ, Lea a Jitka ŠTEFKOVÁ, ed. Knihovna jako brána k integraci cizinců v EU. Praha: Multikulturní centrum Praha, 2006. ISBN 80-239-7826-8.

 

                                                     

ČEJKOVÁ, Olga. Knihovna jako brána k integraci cizinců v EU. Impulsy: Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 7, č. 4/2021 [cit. 2021-12-22].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/knihovna-jako-brana-k-integraci-cizincu-v-eu.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku