Česky | English

Kočky v akci: neuvěřitelné, ale pravdivé příběhy z celého světa

Autor: Helena Chábová DiS.
Číslo: roč. 5, č. 2-5/2019
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

O knize

  • Autorka: Kimberlie Hamilton

Knižní trh zažívá v současné době boom nejrůznějších titulů, které se věnují významným osobnostem a jejich pozoruhodným činům, jež stojí za naši pozornost. Američanka, v současné době žijící a působící ve Skotsku, Kimberlie Hamilton, je velkou milovnicí koček (sama má doma čtyři) a ráda píše naučné knihy pro děti se zábavným a hravým obsahem. Proto se rozhodla, že sepíše obdobnou knihu s čistě kočičí tematikou, v níž vyzdvihne zvířecí společníky doprovázející lidské životy už po staletí.

Nejen lidé, ale i kočky mají ve svých řadách významné hrdiny. Ať už bereme v potaz jejich běžný život a dovednosti nebo se pustíme do čtení knihy, v níž je představeno třicet jedna koček zapsaných do historie přeci jen o něco víc. Setkáváme se s kočkami, které hrály roli ve druhé světové válce, doprovázely námořníky při dalekých plavbách, zazářily v divadle nebo v televizi, či s kocourem, jenž se stal nejznámějším kočičím knihovníkem. Kočky fascinující svojí statečností, odhodláním, schopností vytrvat a přežít těžkosti. Životopisy kočičích hrdinů doplňují další příběhy o kočkách, a také odborné informace, v některých případech vyvracející mýty a pověry, dále rady, jak se o kočky starat, či způsoby, jak můžeme pomoci kočkám v nouzi.

Praktické využití:

Kniha je vhodná pro čtenáře bez rozdílu věku. Dětský čtenář si v ní může najít jak zábavné čtení, tak zároveň informace rozšiřující znalosti o kočkách. Texty mohou být použity v rámci doplnění informační lekce se zvířecí tematikou i pro odlehčení tématu a poukázání na neobvyklé zvířecí příběhy. Životy kočičích hrdinů mohou být dětem motivací k tomu, že více než na velikosti záleží na statečnosti a odhodlání.

Zdroj:

HAMILTON, Kimberlie. Kočky v akci! : neuvěřitelné, ale pravdivé příběhy z celého světa. 1. vydání. Praha: Presco Group, a. s., 2019. 157 stran. ISBN 978-80-88276-56-2.

 

 

CHÁBOVÁ, Helena. Kočky v akci:  neuvěřitelné, ale pravdivé příběhy z celého světa. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 5, č. 2-5/2019 [cit. 2020-01-20].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/kocky-v-akci.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku