Česky | English

Zuzana Moravcová – Život mezi řádky

Autor: Mgr. Helena Hubatková Selucká
Číslo: roč. 3, č. 1/2017
Rubrika: Impulsy u kávy
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

U kávy se Zuzanu Moravcovou, knižní bloggerku roku 2016. 

Zuzana Moravcová je absolventkou bakalářského oboru Sociální patologie a prevence na Univerzitě Hradec Králové. Nyní studuje prvním rokem navazující magisterský obor Sociální pedagogika taktéž na Univerzitě Hradec Králové. Od července 2016 píše blog Život mezi řádky [1], kam pravidelně přidává knižní recenze. V roce 2016 za něj získala ocenění Knižní bloger roku [2].[1] Život mezi řádky [online]. 2017 [cit. 2017-03-06]. Dostupné z: <https://www.zivotmeziradky.cz/ >.

[2] Knižní bloger roku 2016. Československá bibliografická databáze [online]. 2017 [cit. 2017-03-06]. Dostupné z: <http://www.cbdb.cz/knizni-bloger-roku >.

Autor fotografie: Jakub Kotek


U kávy se Zuzanou Moravcovou

Co pro vás znamená ocenění Knižní bloggerka roku?

Znamená pro mě zpětnou vazbu a také motivaci. Motivaci pokračovat jak ve čtení, tak ve psaní. Popravdě, vůbec jsem nečekala, že bych se mohla umístit, natož vyhrát, ale udělalo mi to ohromnou radost. Jsem moc ráda, že má můj blog své čtenáře.

Co pro vás znamená bloggování?

Blogování je pro mě velkým koníčkem. Miluju knihy a prostřednictvím blogu se tuto svou lásku snažím předávat dál a snad i motivovat ostatní k tomu, aby více četli. Největší radost mi vždy udělá, když se mi dostane zprávy, že se někdo díky mé recenzi rozhodl danou knihu přečíst.

Jakými profesemi či studiem jste se dostala až k té současné?

Zatím ještě studuji Sociální pedagogiku na Univerzitě Hradec Králové.

Jak vypadá váš běžný pracovní den?

Jelikož jsem ještě studentem, tak mám relativně dost času, který (když mohu) trávím čtením dobré knihy.

Jak byste definovala „čtenáře"?

Čtenář je pro mě ten, kdo knihy bere jako dobrovolnou formu trávení volného času. Nemusí to být nutně někdo, kdo čte jednu knížku za druhou, ale musí číst s láskou.

Existuje literární postava, kterou byste nechtěla potkat? Proč?

Co se týče postavy, kterou potkat rozhodně nechci, tak mě jako první napadá postava z mého oblíbeného Harryho Pottera – Bellatrix Lestrangeová. Je děsivě šílená a krutá, ta by se mnou neměla slitování.

Jakou dětskou knihu si z dětství vybavíte jako první?

Jako první se mi vybaví knižní série od Enid Blytonové – Tajemství . Pamatuji si, jak jsem tyto knížky půjčovala mému dědečkovi, který byl velmi vášnivým čtenářem, a obdivovala ho, jak dokáže celou knihu přečíst za dvě hodiny.

Jaký sen byste si chtěla splnit?

Chtěla bych si splnit dva cestovatelské sny – podívat se na Nový Zéland a navštívit Hobitín a pak bych se chtěla podívat do Los Angeles a navštívit Universal Studios.


Citace

HUBATKOVÁ SELUCKÁ, Helena. Zuzana Moravcová – Život mezi řádky. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 3, č. 1/2017 [cit. 2017-3-17].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/moravcova.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku