Česky | English

Možná jednou

Autor: Matty Čechovských
Číslo: roč. 4, č. 3/2018
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:
  • Autor: Colleen Hooverová

O knize

Hlavní hrdinka Sydney v den svých dvacátých druhých narozenin zjistí, že ji její přítel podvádí s nejlepší kamarádkou. Během chvilky tak přijde o přítele, kamarádku a dokonce i o byt. Ujme se jí Ridge, mladý hudebník bydlící přes ulici. Tento chlapec není Sidney úplně neznámý – často poslouchala jeho skladby na balkoně svého bytu a dokonce k nim vymyslela vlastní texty. A právě s prosbou, zda by tyto texty mohl dostat, se jí Ridge nedávno ozval a začala vznikat komunikace prostřednictvím SMS. Teď má Sydney možnost poznat jej více. A také s ním navázat spolupráci při práci na nových písních. Spolupráce však brzy začne přerůstat v něco víc a Sydney stojí před zásadním rozhodnutím…

Kniha Možná jednou se na první pohled tváří jako obyčejný román točící se kolem problémů s láskou a určený dospívajícím dívkám. Za tímto obyčejným příběhem se však skrývá daleko více. Již zmíněný hudebník, Ridge má ve svém životě jistý handicap, který jej určitým způsobem limituje. Před čtenářem se tak otevírá nejen milostný příběh, ale především i náhled do každodenního života lidí žijících a bojujících s tímto handicapem a náhled do života lidí v jejich bezprostředním okolí. V knize jsou skvěle zachyceny a popsány pocity a myšlenky obou hlavních hrdinů, z nichž je jednoznačně zajímavější Ridgeův pohled na svět.

Praktické využití

Kniha by mohla sloužit jako doplněk při výuce zaměřující se na sociální výchovu a spíše než pro děti je vhodná pro mládež (cca 15 let a výše).

Ukázka

 

Zdroj

Hoover, Colleen. Možná jednou. Vydání první. Praha: Euromedia, 2017. 389 stran. Yoli. ISBN 978-80-7549-328-6.

Citace

ČECHOVSKÝCH, Matty.  Možná jednou. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 4, č. 3/2018 [cit. 2018-09-06].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/mozna-jednou.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku