Česky | English

Pes v lavici

Autor: Matty Čechovských
Číslo: roč. 8, č. 2/2022
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Autor knihy

Irena Ričlová Lachoutová

O knize

I v obyčejné škole se mohou dít neobyčejné věci. Například když si chce paní učitelka s dětmi na konci školního roku procvičit abecedu, aby ji přes prázdniny nezapomněli, a jedno z dětí se rozhodne vzít do školy učební pomůcku. A ne jen tak ledajakou. Když se paní učitelka první den zeptá dětí, jaká slova na písmeno A znají, ozve se z Fandovy tašky zaštěkání. I když by paní učitelka měla být z přítomností psa ve škole spíše rozčilená, Fandu sice pokárá, ale nakonec jeho nápad s novými učebními pomůckami přijme. Od toho dne může každé dítě, které má doma pejska, jehož jméno začíná na příslušné písmeno abecedy, přivést svého mazlíčka do školy. Díky tomu se ukáže, že i psi mají různé vlastnosti, zájmy a dovednosti – někteří jsou vynikající v tělocviku, jiní v hudební výchově, každý si najde něco svého. Děti tak mají na konec školního roku zpestřené nejen hodiny českého jazyka, ale i ostatní předměty.

Využití knihy

Kniha poměrně milým způsobem ukazuje výuku v klasické české škole, včetně různých předmětů, které prvňáčci ve škole mají. Kromě klasického prvního čtení tak lze po knížce sáhnout i s předškolákem, aby věděl, co jej ve škole bude čekat, jak takový školní den vypadá, co se bude učit. Děti si díky knize také zábavnou formou procvičí abecedu, ti kreativnější mohou zkusit domyslet jména domácích mazlíčků k těm písmenům abecedy, která v knize chybí.

Zdroj

LACHOUTOVÁ, Irena. Pes v lavici. Vydání 1. Praha: Bambook, 2022. 72 stran. Čtení pro prvňáčky. ISBN 978-80-271-3570-7.

ČECHOVSKÝCH, Matty. Pes v lavici. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. 2022, roč. 8, č. 2 [cit. 2022-09-20]

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/pes-v-lavici.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku