Česky | English

Pinterest

Každý se učí jinak. Někdo si kreslí grafy, někdo si dělá poznámky, jiný chodí a opakuje si. Někdo nedělá nic z výše uvedeného. Učíme se však každý den. A někdy se učíme a připravujeme tak intenzivně, že najednou zjistíme, že nám chybí inspirace. Cestou ven může být webová stránka Pinterest, celosvětový katalog nápadů.

O aplikaci

Je to služba, která umožňuje bookmarking (zálohování) obrázků, jež na tento web nahrávají zdarma jeho uživatelé. Tak trochu Facebook, ale jen z obrázků, který však umožňuje sdílet obrázky, dávat jim „like“, komentovat, podílet se na vytváření společných tematických sad, sdílet své zkušenosti.

Jak služba funguje?

Hledat inspiraci zde můžete pro svou osobní potřebu, přípravu programů v knihovně nebo cokoliv dalšího, co vás napadne. Stačí se zaregistrovat, např. přes Facebook nebo Twitter, ale i emailovou adresou. Při registraci si zvolíte své uživatelské jméno a heslo a v předdefinovaných kategorií si vyberete kategorie, jež vás  zajímají (dá se hledat v abecedním seznamu i pomocí vyhledávače). Každý uživatel si vytváří své virtuální nástěnky „boards“, které obsahují jednotlivé obrázky a videa „pins“. Tyto nástěnky mohou být veřejné nebo soukromé, můžete je sdílet se svými přáteli nebo naopak může někdo jen „sledovat“, jaké piny si přidáváte vy. Vkládat obrázky lze pomocí URL nebo přímým nahráním z počítače či mobilu. Nejde však o jakékoliv obrázky, je to taková „burza nápadů“, od receptů na zajímavá jídla přes návody, jak opravit prasklé sklo až třeba k aktivitám pro děti na Halloween. Ale můžete klidně i jen sledovat obsah, jeho vkládání není žádnou podmínkou. Navíc vám občas přijde připomínka, že se v kategoriích, které sledujete, objevily nějaké zajímavé piny.

Malá ukázka

Kategorie: Library children design

Vloženo na Pinterest 8. ledna 2015, autor The Guardian, článek: Inspirational school libraries from around the world .

Zdroje


Citace

HUBATKOVÁ SELUCKÁ, Helena. Pinterest. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 3, č. 2/2017 [cit. 2017-06-01].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/pinterest.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku