Česky | English

Praha v srdci: 189 příběhů města a lidí

Autor: Mgr. Pavlína Lišovská
Číslo: roč. 2, č. 2/2016
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Knihy Renáty Fučíkové jsou už jen s jejím podpisem na obálce známkou kvality a znamenitého čtení. O pastvě pro oči ani nemluvě! Další knihou, jíž se její bibliografie pyšní, je Praha v srdci, v níž se promítlo 189 různých příběhů o místech města Prahy, jeho obyvatelích, slavných osobnostech či prožitých událostech. V každém z očíslovaných odstavců naleznete stručný popisek dané věci/místa/osoby/situace, doplněnou postřehy z minulosti sahající až dvě sta let zpět. Celá kniha je protkaná zajímavými černobílými ilustracemi (místy i komiksovými), jež jen zvyšují úroveň knihy a podtrhují její atmosféru a záměr. A jaký že ten záměr je? Přeci seznámit nás, čtenáře ze všech koutů republiky, s minulostí naší Matičky Prahy a nechat nás si toto město ještě více zamilovat.

Knížku bych doporučila na všechny besedy týkající se (relativně nedávné) historie našeho hlavního města Prahy, ale třeba i pro srovnání, jak může vypadat takový hodně originální turistický průvodce či ukázkou toho, v jaké dílo může spisovatel „přetavit“ svou lásku k nějakému místu.

FUČÍKOVÁ, Renáta. Praha v srdci: 189 příběhů města a lidí. Praha: Práh, 2015. 192 s. ISBN 978-80-7252-599-7.

HUBATKOVÁ SELUCKÁ, Helena. Praha v srdci: 189 příběhů města a lidí. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 2, č. 2/2016 [cit. 2016-05-11].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/praha-v-srdci.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku