Česky | English

Vyprávíme příběhy

Autor: Mgr. Helena Hubatková Selucká
Číslo: roč. 3, č. 3/2017
Rubrika: Editorial
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Léto je nejúžasnější období pro sbírání a poslouchání příběhů. Máme možnost toho zažít více často víc než během zbytku roku. Objevujeme nová místa, potkáváme nové zajímavé lidi i jejich osudy. A po každém létě je toho dost a dost k vyprávění. A právě to se stává tématem třetího čísla časopisu IMPULSY.

Zlatá nit, která se vine celým číslem, je věnována storytellingu.

Vyprávět vám budou ale i jiní, méně slavní vypravěči:

Inspirovat se můžete v knihovnách, např. v Brně, kde Edita Vališová s Evou Vojtíškovou povypráví o zákulisí vzniku čtenářského spotu Knihovny Jiřího Mahena v Brně Chvíli se zdržím.... Popisují vlastní práci na tvorbě spotu a následný úspěch v mezinárodní soutěži knihovnických videí A Corto di Libri včetně výhledů do budoucna; v Lounech (Městské knihovně roku 2017) se Jana Hrbková (vítězka přehlídky OKnA 2017) svěří, co všechno stálo za jejím úspěšným programem.

Spolu s námi můžete objevit tajemství metody zvané storytelling, v Impulsech u kávy najdete rozhovor s autory oceněné knihy pro děti Překlep a Škraloup (Magnesia Litera, Zlatá stuha) Barborou Klárovou a Tomášem Končinským. Zajímavé knihy do knihovny doporučí Iveta Cehelská a v Impulsech na webu se pro změnu dozvíte něco o konferenci TEDx, další pohled na vyprávění...

Pěkné podzimní čtení plné příběhů přeje redakce časopisu Impulsy.


Citace

HUBATKOVÁ SELUCKÁ, Helena. Vzdělávání v našich životech. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 3, č. 3/2017 [cit. 2017-09-13]. 

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/pribehy.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku