Česky | English

Průvodce začleňováním žáků s odlišným mateřským jazykem pro základní školy

Autor: Mgr. Olga Čejková
Číslo: roč. 7, č. 4/2021
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

AUTORKY KNIHY

Michala Bernkopfová Barbora Nosálová Kristýna Titěrová Tereza Vágnerová Jana Vávrová

O KNIZE

Příručka pražské organizace META, specializující se na vzdělávání žáků s odlišným mateřským jazykem a metodickou podporu pro školy, se zaměřuje na děti, které jsou žáky základních škol. Představuje pedagogům nejen specifika vzdělávání v jiném než mateřském jazyce, obsahuje rovněž řadu doporučení ke vhodným způsobům komunikace s rodiči a začleňování dítěte s OMJ do výuky i kolektivu vrstevníků. Speciální kapitola je věnována také výuce češtiny jako druhého jazyka.

VYUŽITÍ KNIHY

Ačkoli se jedná primárně o metodiku pro základní školy, knihovny ji mohou využít při tvorbě volnočasových aktivit a programů neformálního vzdělávání pro školní kolektivy, v nichž se nachází také žáci s odlišným mateřským jazykem. Kniha vysvětluje základní pojmy a koncepty týkající se vzdělávání žáků s odlišným mateřským jazykem a jejich začleňování do výuky i příklady dobrých praxí v závěru publikace.

Zdroj publikace: https://meta-ops.eu/wp-content/uploads/2020/03/pruvodce_zaclenovanim_zaku_s_OMJ_META.pdf

BERNKOPFOVÁ, Michala et al. Průvodce začleňováním žáků s odlišným mateřským jazykem pro základní školy. Praha: META, o.p.s., 2019. ISBN 978-80-88171-24-9.

 

                         

ČEJKOVÁ, Olga. Průvodce začleňováním žáků s odlišným mateřským jazykem pro základní školy. Impulsy: Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 7, č. 4/2021 [cit. 2021-12-22].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/pruvodce-zaclenovanim-zaku-s-odlisnym-materskym-jazykem-pro-zakladni-skoly.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku