Česky | English

Co se děje v říši pohádek

Autor: Mgr. Pavlína Lišovská
Číslo: roč. 2, č. 2/2016
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Máte rádi pohádky? A co děti, které k vám chodí do knihovny, baví je povídat si o nich? A máte rádi pohádkové hádanky? A obrázky? Pokud jste alespoň na jednu z otázek odpověděli kladně, pak čtete dále toto doporučení, objevila jsem totiž naprosto úžasnou věc.  Jedná se o velkoformátové (větší A4) leporelo Co se děje v říši pohádek z dílny Anny Suessové. Celé leporelo má podobu pohádkové knižní šifry, která je aktuálním hitem v knižním světě dospělých čtenářů. Autorka začarovala do 4 obrazů výjevy z mnoha známých i méně známých pohádek a úkolem čtenářů, nebo bych spíš měla říct „prohlížečů“, je rozšifrovat, ze kterých pohádek tyto zobrazené motivy jsou.

Aktivit s knihou vidím velké množství – od pouhého hledání motivů pohádek, přes barvitý popis viděného, po převyprávění či dovyprávění pohádek. Určitě by vás napadly další činnosti, které by bylo možné s knihou dělat, toto jsem jen ty nejzákladnější. Každopádně všemi deseti doporučuji, kniha je skutečně překrásně a bohatě ilustrovaná a podporuje dětskou fantazii a vnímavost.

SUESSOVÁ, Anna. Co se děje v říši pohádek. Praha: Knižní klub, 2016. 8 s. ISBN 978-80-242-5050-2.

HUBATKOVÁ SELUCKÁ, Helena. Co se děje v říši pohádek. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 2, č. 2/2016 [cit. 2016-05-11].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/rise-pohadek.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku