Česky | English

Rozhovor s „Laurou“ Romanou Sattlerovou

Autor: Mgr. Kristýna Havlová
Číslo: roč. 6, č. 4/2020
Rubrika: Impulsy u kávy
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Laura pracovala v KJM půl roku jako pomocná síla přes organizaci IQ ROMA Servis.

Navštěvovala jste knihovnu už od dětství? 

Ano, hlavně u nás v Jundrově, kam jsme pravidelně chodili s babičkou. Potom jsem měla ráda i Ústřední knihovnu na Kobližné a pobočku v Žabovřeskách.

Je nějaká kniha, na kterou ráda vzpomínáte?

Moc ráda vzpomínám na knížku Žít v úsměvu od Soni Garmers, protože mi hlavní hrdinka připomínala mě a mou sestrou. Příběh vypráví o holce s přezdívkou Smíšek, která se hrozně trápí kvůli své váze a bojí se, že ji nevezmou do žádného zaměstnání, ale protože má hezký hlas, dostane práci v rozhlase a najednou se jí začne vše dařit.

Máte i svého oblíbeného spisovatele?

Není to úplně spisovatel, ale k mým oblíbeným lidem patří dramaturg Ivo Osolsobě, což byl můj dědeček, který překládal a následně v Brně uváděl muzikály z celého světa.

Čas od času k nám do knihovny zavítají skupinky romských dětí, které ale víc než knihy zajímá Xbox a počítače. Máte nějaký tip, jak je nadchnout i pro čtení?

Určitě bych doporučila formu hry. V IQ ROMA jsme například společně tvořili časopis, což děti hrozně bavilo, využili jsme texty i fotky, které děti udělaly, takže rozhodně je učení hrou dobrá cesta. Třeba na to můžete jít podobně jako v případě letní soutěže Mystery Book (tj. prázdninová letní soutěž v Knihovně pro děti a mládež, kdy si čtenář vybral zabalenou knihu jen na základě několika indicií a následně po jejím přečtení zpracoval přiložený pracovní list).

Děkuji za váš čas!

 

 

HAVLOVÁ, Kristýna. Rozhovor s „Laurou“ Romanou Sattlerovou. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. 2020, roč. 6, č. 4 [cit. 2020-10-07].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/rozhovor-s-laurou-romanou-sattlerovou.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku