Česky | English

Eva Sedláčková – nakladatelství Host

U kávy s Evou Sedláčkovou, předsedkyní poroty přehlídky OKNA

Impulsy u kávy

Odvážné rozhovory s odvážnými soutěžícími i porotou knihovnické přehlídky OKNA, která proběhla v Městské knihovně v Sedlčanech v dubnu 2016 (více).

Eva Sedláčková

Co pro vás znamenala účast v porotě na přehlídce OKNA?

Příležitost být na krátkou chvíli opět součástí knihovnického světa. Světa, se kterým jsem (alespoň v to doufám) navždycky propojená. Potkat se s kolegy, zjistit, čím v současné době žijí. A na jednotlivých vystoupeních pak vidět, jak se práce s dětmi v knihovnách mění, obohacuje o nové postupy a profesionalizuje. Cítím se poctěna, že jsem letos mohla v porotě zasednout už potřetí.

Uveďte tři vlastnosti, bez kterých se ve vaší práci neobejdete?

Kreativita, schopnost vidět věci v souvislostech a intuice.

Co z vaší práce vás nejvíce baví?

To se vůbec nedá říct. Mám svou práci ráda takovou, jaká právě je.

Existuje literární postava, kterou byste nechtěl(a) potkat a proč?

Nikdy jsem o tom takhle neuvažovala. Dolores Umbridgeová? Pro to, co ztělesňuje. Manipulujícího diktátora v matoucím hávu z cukrbliků. To je sakra nebezpečná osoba. Když o tom tak přemýšlím, asi by se jich nakonec našlo i víc. Ale v životě si nemůžete vybírat, s kým se setkáte nebo ne. Naštěstí. Právě setkání s těmi, které bychom raději nikdy nepoznali, vám může ukázat, kým jste vy sami.

Kdo je vaší největší inspiraci?

V knihovnické profesi to pro mě vždycky byla Zlata Houšková. V životě asi nemám jeden inspirační zdroj.

Jaké plány máte pro rok 2016?

Vdát se? Ne, to si dělám legraci. Stejně by mi to už nikdo nevěřil... Udělat si konečně po letech dovolenou. Oslavit čtyřicítku. Najít nějaké zajímavé rukopisy k vydání. Být sama sebou. Plno malých a velkých plánů. A jedno přání: aby každý den stál za to.

Autor fotografie: Lucie Zajíčková


HUBATKOVÁ SELUCKÁ, Helena. Eva Sedláčková – nakladatelství Host. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 2, č. 3/2016 [cit. 2016-06-28].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/sedlackova.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku