Česky | English

To se dělá, Sedmikrásko?

Autor: Mgr. Jana Máčalová DiS.
Číslo: roč. 2, č. 4/2016
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Hlavní hrdinkou knihy je telátko Sedmikráska, která je velmi veselá a bezstarostná. Potuluje se po louce a užívá si krásného slunečného dne. Sedmikráska však není úplně ohleduplné telátko. Šlape po květinách na louce, ničí zeleninové záhonky, nechává zbytečně téct vodu. Nepřemýšlí nad tím, že by měla třídit odpadky, a tak je hází, kam ji napadne. Její kamarádka koza Líza se však rozhodne, že Sedmikrásku tyto věci naučí. Poví jí, že každé květiny i rostliny potřebují péči a že se o ně musíme starat, protože příroda je pro náš život velmi důležitá. Také Sedmikrásce zdůrazní, že vodou se plýtvat nesmí, a vysvětlí jí, proč je důležité třídit odpadky.

Tato kniha z edice Poznáváme svět je věnována malým dětem, které se jejím prostřednictvím učí respektu k přírodě. Můžeme ji využít k vzdělávacím programům, jež se týkají životního prostředí či ekologie nebo jež jsou zaměřeny na zájem o okolní svět a cílí na ekologické uvažování dětí. Lze ji tedy pěkně provázat s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání, a to v rámci vzdělávací oblasti Dítě a svět, nebo s Rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání (zde konkrétněji spíše pro 1. třídu ZŠ) v oblasti Člověk a jeho svět.

Zdroj

ŘEZNÍČKOVÁ, Daniela. To se dělá, Sedmikrásko?. Praha: Junior, 2015. 24 nečísl. stran. ISBN 978-80-7267-550-0.

Citace

POLÁKOVÁ, Jna. To se dělá, Sedmikrásko? Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 2, č. 4/2016 [cit. 2016-10-26].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/sedmikraska.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku