Česky | English

Spolu a každý zvlášť

Autor: Mgr. Pavlína Lišovská
Číslo: roč. 7, č. 1/2021
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

O knize

  • Autor: kolektiv autorů

Pandemie koronaviru zahýbala celým světem. Dotkla se všech oblastí, pracovních odvětví, průmyslu, obchodu i dětí a mládeže. A právě na poslední uvedené cílí tento titul – Spolu a každý zvlášť. Mladí lidé jsou zvyklí být ve společnosti svých vrstevníků, pořádat party, účastnit se koncertů, zkrátka se družit, zamilovávat se, šťastně i nešťastně. Žít. Jenže pandemie jim život změnila od základů. A o tom jsou všechny příběhy v této knize. O přátelství, o nově vznikajících vztazích navzdory omezením, o touze něco dokázat a najít cestu, jak být s těmi druhými, i když to karanténní opatření neumožňují jinak.

Kolektiv autorů sepsal povídkové příběhy o mladých lidech, kteří v době uzávěr a omezení hledali cestu k sobě samým, ke svým přátelům, rodinám, láskám i životu. Hledali možnosti, jak vytěžit z náročné situace aspoň něco pozitivního. Láska si vždycky najde cestu – hlásá podtitul knihy. A vzhledem k tomu, jak feelgoodové vyznění knížka má, je velmi snadné tomu uvěřit.

Ačkoliv za pár let se tento titul může zdát být jen jakousi vzpomínkou, nyní může být odrazovým můstkem k motivaci mladých lidí psát o jejich životech, o tom, co je trápí, co je těší, jak se srovnávají s náročnými situacemi, můžete si modelovat případy, co by – kdyby. A když už nic jiného, budete mít jen radost z toho, že ta knížka je, je milá, hezky a rychle se čte a po jejím dočtení budete mít takový ten sladký úsměv na tváři, protože i přesto, že existují bariéry, může být svět v pořádku.

 

Zdroj

CRAIG, Erin A. et al. Spolu a každý zvlášť. Vydání první. Praha: Euromedia Group, 2021. 281 stran. Yoli. ISBN 978-80-242-7358-7.

 

LIŠOVSKÁ, Pavlína. Spolu a každý zvlášť. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. 2021, roč. 7, č. 1 [cit. 2021-05-26].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/spolu-a-kazdy-zvlast.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku