Česky | English

Staň se IT expertem aneb Online vzdělávání (všechny webináře, kurzy IT, počítačové či mobilní aplikace)

Autor: Bc. Iveta Cehelská
Číslo: roč. 6, č. 1/2020
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Když budeme brouzdat internetem, což teď děláme mnohem víc než obvykle, využijme tento čas nějakým smysluplným způsobem a zkusme se podívat na vzdělání, které leží přímo před námi. Zdarma. Jen tak. Stačí jen kliknout!

http://www.onlinekurzyzdarma.cz/   
Je libo vzdělávací kurz zdarma? Přehledný web, kde najdete vše, na co si vzpomenete – od jazyků přes úpravu fotografií, počítače a programování, ruční práce, hudbu až ke zdraví a kráse a osobnímu rozvoji. Mnoho z kurzů je rozloženo do více dní, abyste si upevnili nové znalosti a dovednosti.

https://www.kurzyproradost.cz/
Web nabízející až 180 lekcí zdarma v oblasti zdraví a fitness, byznysu, osobního rozvoje, technologií, kreativity nebo rukodělných a výtvarných technik nejen pro maminky a děti. Je zde možnost i rozšiřující verze po přihlášení.

http://nejlepsikurzyzdarma.cz/
Opět webovky zaměřené na různé kurzy, zde mimo jiné najdeme i kurz na tvorbu a zpracování videí, ale také recepty na vaření či pečení.

https://www.tybrdo.cz/
Ty brďo! Možná nastal konečně ten správný čas na to, začít používat nástroje usnadňující společnou práci v online prostředí. K dispozici je řada velice přehledných návodů pro Google ClassRoom, jak postupovat. Pojďte se naučit něco, co by dnes už měl zvládnout každý, kdo si chce usnadnit práci.  

https://www.veskole.cz/vzdelavani/
Široká nabídka vzdělávacích kurzů a konferencí. Stačí se jen přihlásit a účastnit se zdarma. Naučíte se např. s výukovým online softwarem SMART, díky němuž můžete tvořit výuku na dálku, nebo se dozvíte, jak vytvořit správně webinář a jak postupovat při tvorbě e-learningových materiálů.

https://www.czechitas.cz/cs/blog/zaciname-s-it/kde-a-jak-se-ucit-online
Jak vytvořit webové stránky? A co takhle nějaký grafický workshop v Canvě? Naučit se základy programování? Není problém, na webu CZECHITAS najdete vše, co vás zajímá.

https://www.psanihrave.cz/
A teď z trochu jiného soudku. Nechtěli jste se naučit psát všemi deseti? Není na to teď ten vhodný čas? Zkuste to!

https://www.youtube.com/user/gegcrcz
Skupina Google EDU group má na svém Youtube kanále dostupná nejrůznější videa, která natáčí čeští učitelé, kteří dělají webináře týkající se IT a moderních technologií. Slyšeli jste už o tom, co jsou to ozoboti? Možná je nejvyšší čas se to dozvědět.

https://www.facebook.com/events/517250612561639/?active_tab=about
Když je knihovna zavřená, neznamená to, že nemůže pořádat vzdělávací webináře. Přesně takto se toho chopila Knihovna univerzitního kampusu MU a pořádá online kurzy psaní odborných článků, citací a mnoho dalšího.

https://www.uctesnami.cz/
Učte s námi: online. Webinář, který nás opět podrobně seznámí s online prostředím a s prací v něm. Jak funguje cloud, co je online nástěnka, jak si vytvořit Google formulář? To vše se přehledně naučíte na těchto stránkách.

https://www.tedxprague.cz a https://www.ted.com
Nejrůznější přednášky na youtube soustřeďující se na Technology & Entertainment & Design. Nalezneme zde přednášky jak v češtině, tak v druhém případě v angličtině.

https://www.facebook.com/events/208552050487545/?notif_t=plan_user_invited&notif_id=1584735053253460 Facebooková událost nazvaná Zůstaň doma a naprogramuj si hru! nás od 23. března v následujících 11 dnech naučí, jak si sami doma a snadno naprogramovat vlastní hru v jazyce JavaScript. Cílem hry je, aby hlavní hrdina zůstal doma, protože doma řádí nezbedné viry a musel nasbírat co nejvíc vitamínů a ovoce, aby zůstal zdravý. Počin pochází z dílny CZECHITAS. Připojit se lze i v průběhu.

 

CEHELSKÁ, Iveta. Staň se IT expertem aneb Online vzdělávání. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. 2020, roč. 6, č. 1 [cit. 2020-03-24].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/stan-se-it-expertem.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku