Česky | English

Staň se polyglotem a vládcem cizích jazyků!

Autor: Bc. Iveta Cehelská
Číslo: roč. 6, č. 1/2020
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Vždycky jsem měla dojem, že mi na zdokonalování cizího jazyka nezbývá čas. Proto vyhledávání následující rubriky bylo celkem překvapivé a pozitivně mě naladilo v tom, že i zdarma se dají najít opravdu zajímavé odkazy a videa, jak se v cizím jazyku zlepšit, nebo že existuje i spousta zábavných aplikací, které s cizím jazykem pomůžou a udrží ho v povědomí a donutí vás si procvičit každý den alespoň chvilku pár frází nebo slovíček.

https://cs.duolingo.com
Co takhle aplikace do mobilu pro snadnou výuku angličtiny, němčiny, italštiny, francouzštiny, …? Můžete si dokonce zvolit, kolik minut chcete každý den studiu věnovat a také specifikovat výběr toho, proč se cizí jazyk učíte, aby tomu byla přizpůsobena slovní zásoba.

https://www.seduo.cz/lektor/bronislav-sobotka
Bronislav Sobotka je nadšený učitel angličtiny, který natočil spoustu videí, při nichž se má člověk, jak sám říká, už konečně opravdu naučit anglicky. Některá videa jsou přístupná zdarma, jiná už za nějaký poplatek, ale lektor sám vás přesvědčí o tom, že to za nějakou investici rozhodně stojí.

https://englishhacker.cz
Online kurz angličtiny pro začátečníky i pokročilé. Stačí zadat e-mail, vyplnit vstupní test a získáte přístup zdarma k jednotlivým lekcím, včetně slovíček.

https://www.coursera.org/
Anglické stránky, na nichž najdete většinu kurzů zdarma. Do tohoto vzdělávacího projektu je zapojeno přes 190 univerzit a organizací. U kurzů je přehledně vždy napsáno, pro koho je určen, jaký je časový rozsah, jaké má další jazykové mutace a jaký vliv může mít kurz na současnou nebo budoucí kariéru studenta.

WordUp
Další aplikace zdarma volně ke stažení, která slouží pokročilým uživatelům k rozšiřování anglické slovní zásoby. Pří učení nových slovíček je součástí nejen překlad, ale kontext, synonyma či příklady použití daného termínu.

http://www.onestopenglish.com/
Portál pro učitele angličtiny (nebo pro ty, kteří se chtějí sami zdokonalit), který nabízí nejrůznější úrovně cvičení gramatiky, maturitních témat, psaných úloh a dalších.

https://1url.cz/izWY5  
Kubova English. Neotřelá videa s anglickými frázemi, idiomy a vším zajímavým, co by se mohlo člověku při běžném použití angličtiny hodit. Angličtina trochu jinak, hodně zaměřená na opravdu běžné konverzační používání.

http://learnenglishkids.britishcouncil.org/  
Přehledný web k procvičení angličtiny jak pro děti, tak i pro dospělé, pro něž je zde připravena řada nejrůznějších materiálů pro výuku angličtiny. Najdeme zde přehlednou gramatiku, slovníček, ale i hry, návody na různé vyrábění či kreslení, poslechová cvičení, ale i procvičování psaní.

 

CEHELSKÁ, Iveta. Staň se polyglotem a vládcem cizích jazyků!. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. 2020, roč. 6, č. 1 [cit. 2020-03-24].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/stan-se-polyglotem-a-vladcem-cizich-jazyku.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku