Česky | English

Jak se bydlí se strašidly

Autor: Mgr. Jana Máčalová DiS.
Číslo: roč. 2, č. 4/2016
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Příběh o jedné rodině, která si koupí dům plný duchů. O tomto tématu toho bylo již hodně napsáno a zdá se, že autoři již nemohou přijít s ničím novým. Opak je ale pravdou. Tato velmi pěkná a svěží kniha propojuje duchařinu s moderními technologiemi, příběh se tak stává krásným obrazem dnešní „technologické“ společnosti a pobaví se u něj nejen dětský čtenář. V rodině pana P. jsou technologie součástí jejich běžného života. Používají mobilní telefony, tablety, notebooky tak neuvěřitelně často, že si dokonce koupí dům, kde bydlí strašidla. Pan P. má totiž pocit, že duchové jsou součástí nějaké nové aplikace na jeho mobilním telefonu, a proto jejich existenci v novém domě nijak neřeší. Duchařské rodině se samozřejmě nelíbí, že mají v domě nové návštěvníky, a tak začíná klasická „válka“ mezi lidskou rodinou a rodinou duchů. Jen duchové mají trochu nevýhodu, bojí se totiž moderních technologií.

Knihu lze využít na programy, které hravou formou seznamují děti mladšího školního věku s klady i zápory moderních technologií. Program pak lze navázat na Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělání, a to zejména se vzdělávací oblastí Informační a komunikační technologie.

Zdroj

PRZEWOŹNIAK, Marcin. Jak se bydlí se strašidly . Praha: Junior, 2016. 126 s. ISBN 978-80-7267-564-7.

Citace

POLÁKOVÁ, Jna. Jak se bydlí se strašidly. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 2, č. 4/2016 [cit. 2016-10-26].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/strasidla.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku