Česky | English

Stropopodní žuchbuchy

Autor: Mgr. Pavlína Lišovská
Číslo: roč. 7, č. 1/2021
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

O knize

  • Autor: Tereza Varecká

Máte pocit, že trpíte nedostatkem fantazie vy nebo vaše děti? Nebo naopak, že ji máte až příliš bujnou? To není nic proti příběhu, který zažije Sára v knížce Stropopodní žuchbuchy. V jejím domě, který je velmi starý, je slyšet naprosto všechno, co se kde šustne. A jednoho dne se z půdy začnou ozývat rány a další rušivý skřípot. Nejprve si Sářini rodiče myslí, že jde o nějakou rekonstrukci nebo něco podobného, ale po deseti dnech neutichajícího rušení už o tom raději nediskutují, jen naštvaně mlčí.

Nakonec se skoro celý dům nezávisle na sobě sejde u dveří do onoho půdního bytu a klepe a zvoní… otevře jim stařičký pán, který si říká Stropopod, jehož považují za bláznivého, protože stále poskakuje směrem ke stropu a tvrdí, že je odtud, že odtamtud spadl a chce se dostat zpět… přirozeně mu nikdo nevěří, mají ho za podivína, když jim ale podá jako důkaz dalekohled, všichni při pohledu přes něj na strop zůstanou stát jako přimražení, protože to, co uvidí, je doslova odzbrojí… a věřte nebo ne, bude to velká fantazijní jízda a jen málokdo tomu bude chtít věřit, ale přesto… na tom něco bude.

Knížka je skvělá na prostorové vnímání, na schopnost dětí převádět psané slovo do podoby obrazu, na rozvoj fantazie a dalších důležitých věcí. Líbí se mi na ní interaktivita, s knihou točíte, protože někde čtete nohama na zemi, někde vzhůru nohama a je to super, není to jednotvárné. Takže pokud chcete zažít unikátní výlet do světa fantazie a stropního světa, směle do toho. Je to vtipné, kouzelné a bude vás to bavit.

Zdroj

VERECKÁ, Tereza. Stropopodní žuchbuchy. Praha: Argo, 2020. 78 stran. ISBN 978-80-257-3372-1.

 

LIŠOVSKÁ, Pavlína. Stropopodní žuchbuchy. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. 2021, roč. 7, č. 1 [cit. 2021-05-26].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/stropopodni-zuchbuchy.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku