Česky | English

Světlo a stíny – Leigh Bardugo

Autor: Bc. Iveta Cehelská
Číslo: roč. 3, č. 2/2017
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

http://www.obalkyknih.cz/file/cover/1620794/mediumDoporučení se týká poněkud odlišné fantasy pro mládež, která rozhodně stojí za zmínku. Tentokrát v knize najdeme unikátní fantasy příběh prodchnutý prvky z carského Ruska, zároveň hlavní hrdinku, jíž je úplně obyčejná dívka s neobyčejnými schopnostmi, a jako přídavek i linku love story. To je jednoduše Griša , čítající celkově tři díly série, která bude v češtině postupně vycházet. Grišové jsou nejvyšší kasta mágů a kouzelníků a hlavní hrdinka Anita jednoho dne, kdy se ocitne se svým kamarádem v nebezpečí, zjistí, že má velice zvláštní schopnosti, a proto je okamžitě zařazena do této privilegované vrstvy. Grišové chrání město Ravka před nestvůrami, které žijí za temnou hranicí.

Příběh je plný rozmanitých postav a překvapivých dějových zvratů, a proto čtení svižně ubíhá. Navíc sledujeme vnitřní rozpor, který hrdinka zažívá, protože se necítí nijak výjimečná, a najednou se stává někým, kdo má osud celého města na svých bedrech. Tahle kniha bezesporu patří k tomu, co by správný fantasy příznivce měl mít na seznamu přečtených knih.

Ukázka z knihy

Zdroj

BARDUGO, Leigh. Griša: Světlo a stíny. Praha: Fragment, 2017. 311 s. ISBN 978-80-253-3081-4.


Citace

CEHELSKÁ, Iveta. Světlo a stíny – Leigh Bardugo. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 3, č. 2/2017 [cit. 2017-06-01].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/svetlo-stiny.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku