Česky | English

Tíha vesmíru

Autor: Mgr. Pavlína Lišovská
Číslo: roč. 3, č. 4/2017
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

O knize

Obálkový podtitul „okouzlující lovestory, která vás dostane“ nezískala tato kniha jen tak zbůhdarma. Příběh Libby, nejtlustší teenagerky v USA, která se po bolestné události kdysi stáhla sama do sebe a začala se přejídat, až ji museli vysekat a vyndat jeřábem z jejich domu, odzbrojuje svou upřímností. Za svůj vzhled si i teď po zhubnutí vysluhuje od okolí minimálně slovní šikanu. Jedno z prvních setkání s Jackem Masselinem se rozhodně nezapíše do dějin lásky jako to nejšťastnější, neboť Jack se zprvu přidá k těm, kteří ji nevybíravě poníží. Jack to však sám moc jednoduché nemá, protože je sice zdánlivě obyčejný středoškolák, oblíbený a chytrý kluk, ale díky vrozené vadě prosopagnosii není schopen od sebe odlišovat jednotlivé lidi, což střeží jako své největší tajemství před všemi, i před svou rodinou.

Tady tyto odlišné, ale přitom vlastními tíhami vesmíru zatížené dospívající hrdiny seznámení zasáhne natolik, že jim změní jejich pohled na mnoho věcí. Mohlo by se zdát, že Jackovi Libbyin vzhled vyhovuje, protože ji jedinou je schopen rozlišit v davu, a proto se snaží k ní nacházet cestu, ale život není nikdy natolik černobílý, aby to bylo tak jednoduché.

Knížku mohu jen a jen doporučit. Pro ty, kteří četli již předcházející skvělý titul této autorky – Všechny malé zázraky , to bude další skvost do sbírky. Neotřelá young adult romance pro dospívající a mladé dospělé osloví zejména citlivé duše milující příběhy protkané emocemi. A my, knihovníci, zcela jistě oceníme další kousek s tematikou šikany, netypických onemocnění a zejména knížku, kterou můžeme doporučovat na potkání každému, kdo bude chtít číst kvalitu místo středoproudé literatury.

Ukázka

Zdroj

NIVEN, Jennifer. Tíha vesmíru: okouzlující love story, která vás dostane. Vydání první. Praha: Euromedia Group, a.s., 2017. 406 stran. Yoli. ISBN 978-80-7549-264-7.


Citace

LIŠOVSKÁ, Pavlína. Tíha vesmíru. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 3, č. 4/2017 [cit. 2017-12-06].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/tiha.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku