Česky | English

Velká kniha podzemí a Velká kniha sněhu a ledu

Autor: Mgr. Pavlína Lišovská
Číslo: roč. 3, č. 4/2017
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Tyto dvě krásné obrazové publikace (stejně jako předcházející Velká kniha tmy ) si získají malé badatele a vševědy, kteří se chtějí dozvědět něco o fungování našeho podzemí, nebo o tom, jak to chodí v době, kdy je svět zahalen ledem a sněhem. Každá kapitola je uvozena povídáním, kde jsou dětem sděleny základní informace o všem, co je v souvislosti s danou problematikou může zajímat a na následných rozkládacích stránkách je možné do příslušných míst nahlédnout.

Velká kniha podzemí

V této publikaci se děti dozvídají o tom, jaké poklady je možné nalézt v podzemí, seznamují se s povoláním geologů, zamýšlí se spolu s autorkou nad životadárností země a zvířaty a rostlinami, kteří se v zemi nacházejí, dále je zde zmíněna také podzemní doprava (vlaky, metro, tunely...), nedílnou součástí je také zmínka o archeologii a dalších podzemních profesích.

Velká kniha sněhu a ledu

V této knížce se děti hned v úvodu dozvídají, jak vzniká sníh a led, co se děje s přírodou pod sněhem, co člověku dokázal a dokáže způsobit sníh a zdali mu může být i prospěšný, zmíněna jsou také místa, která jsou jakousi ledovou pouští, zde se děti seznamují také s povoláním polárníků, ukáží si, jaké stavby lze ze sněhu a ledu postavit a možná se v knížce objeví i nějaký ten sněžný muž yetti...

Knížky mají překrásný obrazový doprovod, který je sice malovaný, ale nikterak mu to neubírá na informační hodnotě.

Ukázky

     

Zdroje

SEKANINOVÁ, Štěpánka. Velká kniha podzemí. První vydání. V Praze: Albatros, 2017. 26 složených stran. ISBN 978-80-00-04606-8.
SEKANINOVÁ, Štěpánka. Velká kniha sněhu a ledu. První vydání. V Praze: Albatros, 2017. 26 složených stran. ISBN 978-80-00-04608-2.
 

Citace

LIŠOVSKÁ, Pavlína. Velká kniha podzemí a Velká kniha sněhu a ledu. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 3, č. 4/2017 [cit. 2017-12-06].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/velka-kniha.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku