Česky | English

Martina Voňková – Městská knihovna Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem

U kávy s Martinou Voňkovou, držitelkou ceny za promyšlený scénář a partnerský přístup k dětem na přehlídce OKNA 2016

Impulsy u kávy

Odvážné rozhovory s odvážnými soutěžícími i porotou knihovnické přehlídky OKNA, která proběhla v Městské knihovně v Sedlčanech v dubnu 2016 (více).

Martina Voňková

Co pro vás znamenala účast na přehlídce OKNA?

Určitě jsem překonala strach vydat svoji kůži na trh. Není vůbec snadné vystoupit se svým programem před zraky „děckařek“ z celé republiky, které vás bedlivě sledují od začátku do konce. Zároveň podpora mých kolegyň a paní ředitelky, že bych mohla být jedním ze soutěžících, mě utvrdila v tom, že dělám svoji práci dobře.

Uveďte tři vlastnosti, bez kterých se ve vaší práci neobejdete?

Určitě by neměla chybět komunikativnost, hravost, vytrvalost.

Co z vaší práce vás nejvíce baví?

Asi knihovnické programy pro třídní kolektivy. Vždy po skončení besedy poslouchám reakce dětí a taková hláška „dneska to bylo v knihovně super“ nebo „byla to dneska fakt sranda“ mě doslova nakopnou do další práce. A pokud chce přijít znovu i paní učitelka, tak mám ze své práce dobrý pocit a uspokojení.

Existuje literární postava, kterou byste nechtěl(a) potkat a proč?

Jako první mě napadla postava Lorda Voldemorta z prostředí knih o Harrym Potterovi. Díky svým činům se zapsal do historie kouzelnického světa jako nejhorší a nejmocnější černokněžník všech dob. S ním bych se potkat určitě nechtěla.

Kdo je vaší největší inspiraci?

Můj 8letý syn Tonda.

Jaké plány máte pro rok 2016?

Tak jeden velký plán – účast na OKNECH 2016 – mám už za sebou a druhý – letní rekonstrukce dospělého oddělení v naší knihovně – stále před sebou. Je to akce celého našeho týmu. Věřím, že vše dopadne na výbornou a naši čtenáři to ocení pochvalou. Mimochodem přijďte se v září do knihovny Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem podívat. Jste srdečně zváni!


HUBATKOVÁ SELUCKÁ, Helena. Martina Voňková – Městská knihovna Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 2, č. 3/2016 [cit. 2016-06-28].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/vonkova.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku