Česky | English

Zajíček se moc rád učí

Autor: Mgr. Pavlína Lišovská
Číslo: roč. 2, č. 2/2016
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Nejlepší způsob, jak motivovat děti k tomu, že učení je fajn, je ukázat jim, že to může být velká zábava. Knížka Zajíček se rád učí je nejmladším knižním sourozencem v „zajíčkovské“ řadě (již vyšlo: Zajíček si moc rád čte, Zajíček moc rád píše) a tentokrát ukazuje dětem, že učení rozhodně není nuda, když se ví, jak na to!

Pokud k vám do knihovny chodí malé děti, které se nerady učí, nebo je to nebaví (nebo pokud budete čerpat i z předcházejících titulů, tak můžete zaujmout i ty, které nerady něco vymýšlejí nebo si nerady čtou), věřím tomu, že po přečtení knížek z této řady jejich zájem o učení se, čtení i psaní více než vzroste. Knížky jsou poutavě a vesele ilustrovány, text je vhodný zejména pro malé a začínající čtenáře, jimž chybí motivace k některé ze zmíněných činností. A ušáčka i jeho kamarády si musí zamilovat snad i každý dospělý, který nezapomněl, jaké to je radovat se z maličkostí a dívat se na vše s očima otevřenýma očima i srdcem, nebo který si chce připomenout, že i děti mohou prožívat různé svízele, které se v jejich očích mění na velká dobrodružství.

BENTLEY, Peter. Zajíček se rád učí. Praha: Svojtka, 2015. 24 nečísl. stran. ISBN 978-80-723-7650-6.

HUBATKOVÁ SELUCKÁ, Helena. Zajíček se rád učí. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. roč. 2, č. 2/2016 [cit. 2016-05-11].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/zajicek-uci.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku