Česky | English

Zpomal a podívej se

Autor: Helena Chábová DiS.
Číslo: roč. 7, č. 3/2021
Rubrika: Doporučujeme
Přiložené soubory:
Pdf článku
Klíčová slova:

Autor: Carl Wilkinson

O KNIZE

Obrazově-příběhová encyklopedie, kde se čtenář může dozvědět o čtyřiceti přírodních událostech, vyprávěných krok po kroku. Lidskou existenci doprovází přírodní úkazy, které jsme si většinou toužili vysvětlit, přijít jim na kloub, nebo aspoň přiblížit se k jejich poznání. Právě od toho tu máme vědce a ti postupně předávají svoje znalosti dál, aby se široká veřejnost dověděla o tajemstvích přírody. Za tisíce a miliony let života na Zemi však nastalo plno jevů, u kterých žádný běžný člověk ani vědec nebyl. Autor si vybral jen některé z nich a přibližuje je nejen dětem, ale i dospělým. Pokud byste rádi poznali proces růstu dubu už od spadlého žaludu, jak fungují poryvy větru, jak tornádo nabírá svoji rychlost nebo jak vzniká polární záře, tak je tato kniha zřejmě to pravé.

VYUŽÍTÍ KNIHY

Titul jde skvěle zapojit při tvorbě vzdělávacích programů pro děti. Samozřejmě pokrývá různé přírodní úkazy, tudíž většina besed zabývající se přírodou může být knihou doplněna, případně na ní celkově založena. Na druhou stranu, vzhledem k rozličnému spektru témat, jde části textu zapojit i do programu, jenž se netýká pouze přírody, ale věnuje se některým z divů třeba okrajově – podzimní program, letní/dovolenkový program atd.

Vhodné pro čtenáře od 6 let.

 

ZDROJ

WILKINSON, CARL. Zpomal a podívej se: 40 přírodních divů objasněno. První české vydání. Praha: Svojtka & Co., 2021. 86 stran. ISBN 978-80-256-2998-7

CHÁBOVÁ, Helena. Zpomal a podívej se. Impulsy: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství [online]. 2021, roč. 7, č. 3 [cit. 2021-11-23].

Dostupný z WWW: impulsy.kjm.cz/impulsy-clanek/zpomal-a-podivej-sec3r2021.
ISSN 2336-727X.


vytisknout stránku Vytisknout stránku